Tani rower elektryczny - ile powinien kosztować?

Tani rower elektryczny - ile powinien kosztować?

Tani rower elektryczny powinien kosztować nas około 3000 złotych. Za mniej więcej 3,5-4 tysiące będzie można liczyć już na całkiem dobry pojazd do jazdy miejskiej. To rzeczywiście spora kwota w stosunku do tanich miejskich rowerów za 1500 złotych. Jednak tutaj już mamy gwarancję, że jakość części jest niezła, a to ma wielkie znaczenie dla jazdy na takim rowerze. Skąd więc taki koszt?

Jakość roweru elektrycznegoRower za 1500 zł

Jeśli chodzi o tanie rowery elektryczne to niestety opinie na temat takich pojazdów są zazwyczaj negatywne. Tani rower, który będzie kosztował około 1500 złotych ma raczej ciężką stalową ramę, stalową kierownicę, słabej jakości hamulce, których skuteczność spada na śliskiej jezdni, w czasie trudnych warunków atmosferycznych jazda będzie utrudniona, niebezpieczna.

Teoretycznie stalowa rama i kierownica lepiej tłumią drgania niż aluminiowe odpowiedniki. W praktyce jednak dodają kilogramów rowerowi. Dodatkowo producenci rozwijają aluminiowe ramy tak, by były coraz lżejsze a jednocześnie sztywne oraz wytrzymałe. Wadą takiego roweru za 1500 złotych będzie brak bagażnika, podpórki, osłony na łańcuch i błotniki.

Akumulator rowerowy

Jaki akumulator?

Tani rower elektryczny powinien mieć akumulator litowo – jonowy, który będzie najbardziej żywotny wśród dostępnych w rowerach elektrycznych. Najtańsze rowery elektryczne za 1500 złotych mają jednak bardzo słabe jakościowo akumulatory kwasowo – ołowiowe. Najtańsze rowery więc nie będą tak żywotne, jakość będzie słaba. Mogą być to akumulatory z krótszą nawet 3-4 razy wytrzymałością niż litowo – ołowiowe.

O serwisie

Rewolucja rowerowa dzieje się na naszych oczach. Po rowery elektryczne sięgamy coraz pewniej i częściej, dlatego warto zagłębić się w ten temat.

Na łamach naszego portalu przekazujemy najciekawsze informacje z branży rowerów elektrycznych. 

Warto zobaczyć