Pierwszy rower elektryczny. Co trzeba wiedzieć planując zakup?

Pierwszy rower elektryczny. Co trzeba wiedzieć planując zakup?

Jeśli planujemy kupowanie roweru elektrycznego na początek trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, gdzie i do czego będziemy go użytkować. Jest tak, ponieważ w zależności od stosowanego napędu rowery będą się różnić jak chodzi o parametry eksploatacyjne.

Wybór roweru elektrycznego

Rozpiętość cen i liczba proponowanych rowerów jest spora. Jeśli ktoś szuka optymalnego modelu i nie chce przepłacić musi się naprawdę dobrze zastanowić nad tym co wybierze. Na cenę każdego roweru wpływać będzie marka i osprzęt jaki się tam znajduje. Jeśli chodzi o rowery elektryczne cena będzie także uzależniona od silnika, akumulatora oraz sterowników. Cena oczywiście będzie miała znaczenie, ale w głównej mierze należy kierować się opinią o producencie.

Elektryczny napęd rowerowyCeny rowerów elektrycznych

Na cenę tego roweru wpływa osprzęt oraz parametry użytkowe, zastosowany rodzaj napędu. Są tam dwa odmienne rozwiązania, napęd w piaście koła albo napęd centralny, który będzie bardziej nowoczesny, ale droższy. Cena sensownych rowerów zaczyna się od około 3,5 tysięcy zł. Dla mało wymagającego klienta będzie to już rzeczywiście niezły wybór.

Rower elektryczny

Nieco bardziej rozbudowane mechanizmy będą nas kosztować już około 5-6 tysięcy złotych a markowe rowery np. Winora mogą kosztować około 9 tysięcy. Jeśli chodzi o profesjonalny sprzęt MTB z napędem Boscha to może się to wiązać z wydatkiem powyżej 15 tysięcy złotych a więc rzeczywiście znaczącym. Taka propozycja będzie jednak skierowana raczej do profesjonalistów, którym zależy na wyjątkowym pojeździe.

O serwisie

Rewolucja rowerowa dzieje się na naszych oczach. Po rowery elektryczne sięgamy coraz pewniej i częściej, dlatego warto zagłębić się w ten temat.

Na łamach naszego portalu przekazujemy najciekawsze informacje z branży rowerów elektrycznych. 

Warto zobaczyć