Jaki rower elektryczny kupić?

Jaki rower elektryczny kupić?

Jeśli zapoznaliście się ze wcześniejszymi wpisami i decydujecie się na kupno roweru i szukacie sprzętu wyposażonego w silnik warto dowiedzieć się czym tak naprawdę jest rower elektryczny. Jeśli nigdy wcześniej nie mieliście z takim sprzętem do czynienia pierwsze zaskoczenie będzie czekać Was już przy ustalaniu definicji.

Konstrukcja roweru elektrycznego

Bardzo możliwe, że ktoś jest już doświadczonym cyklistą a z racji innych zainteresowań macie niemałe pojęcie o zasilaniu akumulatorami silników. Trzeba jednak wiedzieć, że rower elektryczny nie będzie to wyłącznie proste połączenie dwóch elementów silnika oraz roweru. Niestety bez względu na to co sobie wyobrażacie macie do czynienia z rowerem elektrycznym wyłącznie wtedy, gdy jego będziemy mieli konkretne parametry, które będą wyznaczone dokładnie przez prawo.Obsługa roweru elektrycznego

Co będzie to oznaczać?

Co prawa można zaszaleć i zdecydować się na pojazd z porządnym silnikiem, który pozwoli się ścigać, ale nie będzie można go legalnie używać bez rejestracji na naszych drogach publicznych. Zgodnie bowiem z przepisami rower może być zasilany prądem o napięciu nie większym niż 48V a moc znamionowa silnika wynosi 250 W.

Łańcuch rowerowy

W dodatkowo musi zmniejszać się ze wzrostem prędkości, by ostatecznie spadać do zera przy prędkości 25 km na godzinę. Rower to nie to samo co skuter i tak naprawdę jego zadaniem, będzie wspomaganie cyklisty a nie jego zastępowanie. Dlatego też mimo, że mamy akumulator będzie trzeba pedałować, ale tym razem będzie to zdecydowanie łatwiejsze i spokojnie poradzisz sobie z każdą górką.

O serwisie

Rewolucja rowerowa dzieje się na naszych oczach. Po rowery elektryczne sięgamy coraz pewniej i częściej, dlatego warto zagłębić się w ten temat.

Na łamach naszego portalu przekazujemy najciekawsze informacje z branży rowerów elektrycznych. 

Warto zobaczyć