Podstawowe informacje dotyczące roweru elektrycznego

Podstawowe informacje dotyczące roweru elektrycznego

Jeśli ktoś rozpoczyna przygodę z rowerami elektrycznymi musi zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat takich pojazdów. Najważniejsze elementy jakie będzie trzeba poznać to oczywiście bateria, napęd, czujnik sterujący silnikiem i wyświetlacz na kierownicy, który pozwala sterować systemem.

Kierownica rowerowaRower elektryczny posiada pedały, łańcuch napędowy i silnik elektryczny z baterią, która go zasila. W taki sposób w czasie pedałowania siła mięśni ma również wsparcie. Do napędzania używa się nogi, ale również umieszczonego tam agregatu elektrycznego. Można będzie oczywiście jeździć także bez wspomagania silniczka.

Podstawowe prawa użytkowania roweru elektrycznego

Przy zakupie takiego roweru trzeba pamiętać o podstawowych prawach i obowiązkach związanych z jego używaniem. Musimy wiedzieć, że jest zgodnie z normami UE maksymalna prędkość jaką może rozwijać taki pojazd bez siły mięśni może on jechać maksymalnie 25 km na godzinę. Po osiągnięciu takiej prędkości silnik będzie odłączony i napęd odbywa się za pomocą pedałów. Dodatkowo moc silnika elektrycznego w rowerze nie może być większa niż 250 W.Jazda na rowerze

Poruszanie się rowerem elektrycznym

Według norm prawa europejskiego rowery z silniczkami elektrycznymi klasyfikuje się tak samo jak zwykłe rowery. W związku z tym, nie będzie trzeba ich rejestrować ani ubezpieczać. Nie będzie problemu z parkowaniem., nie trzeba uiszczać opłaty za taki pojazd, dlatego od tej strony także będzie to wybór lepszy niż samochód. Wydaje się więc, że warto będzie zastanowić się nad zakupieniem tego rodzaju pojazdu dla siebie.

O serwisie

Rewolucja rowerowa dzieje się na naszych oczach. Po rowery elektryczne sięgamy coraz pewniej i częściej, dlatego warto zagłębić się w ten temat.

Na łamach naszego portalu przekazujemy najciekawsze informacje z branży rowerów elektrycznych.