Jaki rower elektryczny wybrać?

Jaki rower elektryczny wybrać?

Jeśli nie wiecie co będzie odróżniać rower elektryczny od skutera oraz jakie modele rowerów elektrycznych są dostępne na rynku to na pewno zainteresujecie się tym wpisem dowiecie się między innymi tego jaki rower obecnie warto wybrać i jakie ceny mogą obecnie pojawiać się na rynku.

Jednoślad elektrycznyRower elektryczny a skuter

Co prawda rower elektryczny nie jest wynalazkiem XXI wieku, bo pierwsze modele pojawiły się już w XIX wieku i wtedy też zostały one opatentowane. Boom na nie nastąpił jednak dopiero teraz. Rower elektryczny tak jak klasyczny posiada pedały, ramę i rzecz jasna koła. To co będzie go odróżniać to jednak umieszczenie w nim silnika elektrycznego o maksymalnej mocy 250 W. Jest to górna granica, ponieważ mocniejszy silnik sprawiłby, że był to już skuter a nie rower. Od skutera rower elektryczny odróżnia również fakt że rower nie będzie się poruszał bez pedałowania. W tym miejscu można się zastanowić czy warto kupić rower elektryczny i komu będzie on najlepiej służył.

Wyposażenie roweru elektrycznego

Dobry rower elektryczny…

….czyli jaki? Zasadniczo trzeba powiedzieć, że w ofercie producentów znajdują się właściwie wyłącznie dobre rowery z napędem elektrycznym. To co będzie je odróżniać to rodzaj i moc silnika, cena, wybór będzie uzależniony od preferencji, zapotrzebowania oraz zasobności portfela. Nawet względnie tani rower elektryczny to wydatek kilkuset złotych. Jednak im więcej funkcji tym większa będzie także cena. Jednak wyższa cena to również lepsza jakość takiego pojazdu, dlatego czasami, gdy ktoś jeździe dużo taki droższy rower będzie dobrą opcją.

O serwisie

Rewolucja rowerowa dzieje się na naszych oczach. Po rowery elektryczne sięgamy coraz pewniej i częściej, dlatego warto zagłębić się w ten temat.

Na łamach naszego portalu przekazujemy najciekawsze informacje z branży rowerów elektrycznych. 

Warto zobaczyć