Rower elektryczny - jak działa, ile kosztuje, jakie są wady i zalety

Rower elektryczny - jak działa, ile kosztuje, jakie są wady i zalety

Rower elektryczny nie będzie się różnił wyglądem od klasycznego. Tak samo ma ramę, siodełko, kierownicę czy pedały. Jednak tutaj są dwa źródła zasilania i to będzie różnica. Klasyczna siła naszych mięśni a drugie to akumulator, który będzie zasilał silnik elektryczny.

Rower elektryczny - nowoczesna alternatywa

Przy mniejszym wysiłku będzie można osiągnąć wyższa prędkość, ograniczyć zmęczenie. Takie urządzenie może mieć maksymalną moc 250 W. w przypadku większej mocy rower będzie już zaliczony do skuterów albo motocykli i wtedy będzie koniecznie rejestrowany. Silnik montowany w rowerach ma charakter wspomagający, ułatwi rowerzyście pracę. Działać będzie jedynie, gdy jednocześnie będziemy także pedałować. Wyłącza się, gdy przestaniemy pedałować, albo przekroczymy 25 km na godzinę co również wynika z wymogu przepisów.

Rower fatbike

Ostatnio pojawił się nawet rower, który osiąga prędkość 100 km na godzinę i dzięki temu został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Akumulator w takich rowerach można demontować i ładować w domu pod zwykłym gniazdkiem. Pełny akumulator w zależności od modelu to od 30 do 100 km. Jest to doskonała alternatywa dla poruszania się samochodem po mieście i od tej strony rzeczywiście świetnie się będzie sprawdzał. Producenci obecnie przygotowują również takie pojazdy, które mają specjalne elementy umożliwiające także jazdę w terenie, ale także klasyczne szosówki. Niekiedy minusem takiego pojazdu będzie jego spora waga ze względu na znajdowanie się w nim akumulatora.

Trójkołowy rower elektryczny

Cena

Jeśli ktoś chce spróbować jazdy na takim rowerze będzie mógł na początek skorzystać z wypożyczalni, która mieści się między innymi w Warszawie. Ceny rowerów są zróżnicowane, najtańszy kupić można za 2tysiące złotych, jednak takie sensowne kosztować będą ponad 3 tysiące złotych. Najdroższe mogą kosztować kilkanaście tysięcy.

O serwisie

Rewolucja rowerowa dzieje się na naszych oczach. Po rowery elektryczne sięgamy coraz pewniej i częściej, dlatego warto zagłębić się w ten temat.

Na łamach naszego portalu przekazujemy najciekawsze informacje z branży rowerów elektrycznych. 

Warto zobaczyć